Webinar "Tworzywa sztuczne – fascynujące materiały. Webinarium Fundacji PlasticsEurope Polska"

dr inż. Edyta Wielgus-Barry

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. W 2005 r. uzyskała stopień doktora za badania nad polielektrolitami o wysokim przewodnictwie protonowym. Obecnie pracuje w Fundacji PlasticsEurope Polska, w której jest odpowiedzialna za działania edukacyjne.

Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, prowadzi liczne działania, których celem jest rozwój gospodarki oraz ochrona środowiska, upowszechnienie wiedzy na temat tworzyw sztucznych i ich roli w zrównoważonym rozwoju.

  • Działamy poprzez edukację i właściwe informowanie, promowanie innowacji w dziedzinie tworzyw, a także nowatorskich metod produkcji, odzysku, skuteczności działań ekologicznych oraz odzyskiwania tworzyw sztucznych. 
  • Fundacja prowadzi działalność edukacyjną na wszystkich poziomach nauczania – począwszy od szkoły podstawowej, aż do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni technicznych.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium poświęconym tworzywom sztucznym.

Przedstawimy:

  • podstawowe zagadnienia związane z chemią polimerów, przetwórstwem tworzyw oraz wykorzystaniem innowacyjnych tworzyw w różnych zastosowaniach – m.in. w medycynie, elektronice, architekturze i sporcie.
  • ekologiczne aspekty stosowania tworzyw sztucznych, rola tych materiałów w ochronie żywności, oszczędności energii i ochronie klimatu, a także zagospodarowanie odpadów i odzyskanie wartości tworzyw.

Prezentowane podczas webinarium zagadnienia są tematem książki „Tworzywa sztuczne – nowoczesne materiały”, opracowanej przez Fundację z myślą o kształceniu chemicznym w szkołach ponadgimnazjalnych.

Wszyscy uczestnicy webinarium otrzymają BEZPŁATNIE KOMPLET KISĄŻEK, a także broszurę z opisem podstawowych tworzyw sztucznych i zestaw próbek tworzyw do przeprowadzenia w szkole doświadczeń. 

Jeśli już zarejestrowałaś/łeś się na to spotkanie, a nie otrzymałaś/łeś maila z potwierdzeniem kliknij tutaj!

Adres email jest nieprawidłowy lub nie jest on zgodny z adresem email podanym podczas rejestracji.

Wiadomość została wysłana

[message]